3387 3240 - 031

info@hiwa-net.com

پنجشنبه 30 دی 1400
سانترال های تحت شبکه تلفن (VOIP)

سانترال های تحت شبکه تلفن (VOIP)

 ویپ چگونه کار می کند؟

ویپ (VoIP) با تبدیل تماس های صوتی آنالوگ به داده های دیجیتالی که از طریق اینترنت عمومی یا شبکه خصوصی پروتکل اینترنت (IP) جابجا می شوند، کار می کند. با استفاده از ویپ (VoIP) می توانید از طریق اینترنت با تلفن های ثابت، تلفن های همراه و حتی کامپیوتر به کامپیوتر در هرجای دنیا که اتصال اینترنت در دسترس است تماس تلفنی برقرار کنید و همچنین تماس های صوتی، می توانید از ویپ (VoIP) برای خدماتی مانند تماس های ویدیویی ، پیام رسانی فوری و اشتراک فایل استفاده کنید. بسیاری از برنامه های ویپ (VoIP) به صورت محصولات مستقل یا همراه با مرورگرهای وب محبوب در دسترس هستند.

 

IP PBX چیست؟

IP PBX یک سانترال مخابراتی است که اتصال صوتی تلفن های داخل یک ساختمان را فراهم می کند. این سرویس با استفاده از بستر شبکه تماس های خروجی و ورودی شبکه تلفن را نظارت و مدیریت می کند.
بیایید این تعریف را بیشتر بشکنیم:  پروتکل اینترنت (IP) روش انتقال داده از یک نقطه به یک یا چند نقطه دیگر یا سرور دیگر را فراهم می کند که استفاده از این فنآوری به معنای برقراری تماس از طریق بستر شبکه یا اینترنت است.
PBX - یک شعبه خصوصی و کوچک مخابرات در محل کار شما است. PBX را می توان در داخل شرکت یا از طریق فضای ابری در بستر اینترنت و به صورت ایمن میزبانی کنید.

 سانترال تحت شبکه Voip

 

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی ویپ 

 

قبل از راه اندازی ویپ باید نیازها و انتظارات شرکت یا سازمان شما مشخص شود و بسته به تجهیزات شما پروژه ی با جزئیات دقیق، تلفن تحت شبکه سانترال (VOIP) برایتان راه اندازی کنیم. 

 

 

    در مرحله اول (آرایش شبکه)

برای انجام این پروژه در ابتدا شما نیاز به اجرای آرایش شبکه ای در محل راه اندازی دارید. مانند: 

 

Arayesh shabake

 

    در مرحله دوم (بستر شبکه)

 در تلفن های تحت شبکه ویپ کاربران به صورت دیجیتالی باهم صحبت میکنند پس شرکت و سازمان نیاز به شبکه دارد. اگر شما از قبل برای ارتباط سیستم ها از شبکه استفاده کرده اید دیگر نیاز به ایجاد شبکه ی مجدد نیست زیرا ویپ نیاز به بستر شبکه مستقل ندارد ولی موردی که اهمیت زیادی دارد امنیت و تامین پهنای باند مناسب برای انتقال صدا روی شبکه و همچنین برای جلوگیری از ترافیک شبکه نیازمند به بستری با سرعت و تجهیزات مناسب کار شما می باشد.

 

    در مرحله سوم (سرور مدیریت ویپ)

پس از راه اندازی زیر ساخت شبکه، برای به راه افتادن سیستم تلفن تحت شبکه (ویپ) نیازمند به یک سرور یا کامپیوتر جهت پردازش داده ها ، مدیریت تماس و کنترل ترافیک شبکه هستید البته وابسته به خطوط تلفن شهری و تعداد کارمندان قدرت سیستم شما مشخص می شود.

جهت مشاوره برای خرید سرور یا کامپیوتر مناسب کار شما میتوانید با کارشناسان هیوا تماس بگیرید

 

    در مرحله چهارم (نرم افزار مدیریت ویپ)

نرم افزارهای زیادی هستن برای تلفن های تحت شبکه ویپ که به صورت کرک شده یا نشده موجود هستند ولی به علت گران بودن و امکانات پولی آن ها کسی سمتشان نمیرود.  اما در این میان نرم افزاری وجود دارد که به عنوان هسته مرکزی تلفن های تحت شبکه و به صورت open source می باشد. نرم افزار دیگر به اسم Lssable که به صورت رایگان و open source هم هست که تمامی امکانات مورد نیاز از قبیل ضبط صدا ،مکالمات گروهی و ... داراست. البته نرم افزارهای پولی هم در ایران هستند که از 10 میلیون شروع میشوند رو به بالا ولی امکاناتش با امکنات نرم افزار رایگان تفاوتی ندارد.

 

    در مرحله پنجم (خرید تلفن های ویپ)

در ویپ تلفن های خاصی استفاده می شوند که امکان اتصال به شبکه را داشته باشند و بتوانند نرم افزار را بروی سرور شما بخوانند و طبق دستورات عمل کنند که در برندها ،مدل ها و امکانات متنوعی هستند مانند برقرار تماس تصویری، ویدئو کنفرانس و ... بستگی به هزینه مورد نظر و کاربردی که میخواهید استفاده کنید دارد.به این تلفن ها IP Phone یا تلفن های تحت شبکه گفته می شود.

 

    در مرحله ششم (خرید گت وی ویپ)

خطوط تلفن های شهری به صورت آنالوگ هستند و برای اینکه به صورت دیتای دیجیتالی در بستر شبکه منتقل شوند و دستورات را بخواند و به سمت سرور بفرستد نیاز به یک دستگاه تبدیل به نام گت وی (Get Wey) دارند. این دستگاه تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ و برعکس می باشد که نام دیگر آن دروازه است.

گت وی هایی که بتوانند سیگنال های خط شهری را (آنالوگ) را به سیگنال دیجیتالی تبدیل کنند را Get Way FXO و برعکس این روند را Get Way FXS می نامند. استفاده این گت وی ها بستگی به پورت های مورد نیاز که از 1.2.4.8.16 و ...وجود دارد.

 

    در مرحله هفتم (خرید روتر)

خط هایی وجود دارند که به صورت شماره  4 یا 5 رقمی هستند که مخابرات به شرکت ها ارائه میدهد را Sip Trunk می گویند دارید در سیستم ویپ خود باید روتر هم اضافه کنید که دیگر نیازی به گت وی  نیست

 

    در مرحله هشتم  (متخصص جهت راه اندازی)

مهمترین گزینه و گزینه اخر کارشناسی است که برای شما پروژه را انجام و تحویل میدهد و مهمترین و ظیفه اش امنیت بالا و پیاده سازی یک سیستم با کیفیت می باشد. شما اگر بهترین و با کیفیت ترین مدل ها و برند های تجهیزات را خریداری کنید ولی درست پیاده سازی نشود هیچ کاربردی برایتان نخواهد داشت و هزینه ای که کرده اید،دور از انتظارات شما است ،کارتان و وقتتان از دست میرود به خصوص اینکه این سیستم ارتباط مستقیمی با مشتریان و کسب و کار شما دارد  پس بهتر است قبل از انجام تحقیقات را انجام دهید.

با اطمینان می توانم بگویم ما یکی از شرکت هایی هستیم که متخصصمان مدرک بین المللی این کار را داشته و به صورت تخصصی و قیمت مناسب کار شما را به بهترین نحو ممکن انجام خواهد داد و با خیال راحت می توانید به ما اعتماد کنید.

 

    ودر آخر

 باید گفته شود که برای اه اندازی تلفن های تحت شبکه (ویپ) شما میتوانید از قیمت 500 هزارتومان تا 200 میلیون تومان هزینه کنید ولی اگر با شرکتی منصف آشنا شوید هزینه های منطقی همراه با  کیفیت کار عالی دریافت خواهید کرد. اعتماد شما بزرگترین دارایی ماست فقط کافیست به ما اعتماد کنید و با ما تماس بگیرید تا شاهد مشاوره تخصصی و رایگان ما باشید.

 

 

 خدمات ما برای شما:

راه اندازی شبکه داخلی در اصفهان ، راه اندازی سانترال تحت شبکه در اصفهان، راه اندازی ویپ در اصفهان، راه اندازی سانترال ویپ(VOIP) در اصفهان  خدمات ویپ در اصفهان ، راه اندازی ویپ در اصفهان ، برای ویپ چه امکاناتی نیاز است ، تجهیزات مورد نیاز ویپ ، نصب ویپ در اصفهان ، راه اندازی سانترال تحت شبکه در اصفهان ، VOIP در اصفهان ، راه اندازی VOIP در اصفهان ، ویپ چیست، تفاوت ویپ و سانترال قدیمی ، تفاوت سانترال تحت شبکه با سانترال قدیمی ،VOIP چیست ، پشتیبانی ویپ ، کدهای ویپ ، راه اندازی ویپ، خدمات ویپ در اصفهان ،امکانات ویپ ، امکانات VOIPو ... با ما در ارتباط باشید ...

کلید واژه: ر اه اندازی ویپ , راه اندازی  سانترال ویپ   , راه اندازی ویپ اصفهان ,  راه اندازی سانترال ویپ اصفهان ,  VOIP , ویپ , سانترال ویپ  , ویپ اصفهان ,  سانترال ویپ اصفهان ، ویپ چیست ، ویپ چگونه کار میکند