ویپ (Voip) چیست؟

فناوری ویپ Voice over Internet Protocol (VoIP) به عنوان جایگزینی برای تلفن‌های ثابت و تلفن همراه، در تجارت محبوبیت یافته است. این یک فناوری است که به شما امکان می‌دهد به جای یک خط تلفن معمولی، با استفاده از اینترنت تماس بگیرید. ویپ (VOIP) معمولاً به عنوان تلفن اینترنتی، تلفن گویا، تلفن IP یا Voice over IP نیز شناخته می‌شود.

اگر طی چند سال گذشته درباره سیستم‌های تلفنی اداری بحث کرده اید، اصطلاح ویپ (VoIP) را می‌شنوید، مخفف "پروتکل صوت از طریق اینترنت" به راه حلی اطلاق می‌شود که در آن ارتباطات صوتی به جای شبکه تلفن سنتی از طریق اینترنت هدایت می‌شوند.

تلفن سانترال تحت شبکه، VoIP (همچنین به عنوان تلفن میزبان یا تلفن ابری شناخته می‌شود) از چند سال پیش وجود داشته است، اما در روزهای اول نگرانی‌هایی در مورد کیفیت تماس و امنیت آن وجود داشت که باعث شد برخی از مشاغل به این فناوری جدید بی‌اعتماد شوند. از آن زمان به بعد همه چیز با جهش رو به جلو حرکت کرده است و مشاغل سراسر دنیا اکنون مزایایی را که این راه حل قابل اعتماد به همراه دارد، مشاهده می‌کنند.

اینجا میتوانید درباره ویپ بیشتر بدانید…

 مزایای نصب و راه اندازی ویپ ( voip ) را ببینید ... 

 

سانترال تحت شبکه Voip

 

 سانترال تحت شبکه (VOIP)

  در ۳۰ سال پیش که واژه ای به نام اینترنت وجود نداشت ارتباط تلفنی تنها از طریق شبکه عمومی تلفن (PSTN) امکان پذیر بود. همچنین ارسال داده و یا تماس تلفنی به فواصل دور، هزینه ی بسیاری به دنبال داشت.اما انتقال صدا بر روی آی‌پی یا شبکه یک موضوع جالب و جذاب برای کارشناسان بود. تقریباً از زمان اختراع اولین شبکهٔ کامپیوتری (حدودا در سال ۱۹۷۳) به صورت جزئی، صدا بر روی پروتکل اینترنت مخابره شد و به کمک تکنولوژی مخابره، صدای مکالمات بر روی اینترنت تقریبا از دههٔ ۱۹۹۰ برای کاربر در دسترس بود. برای مثال در سال ۱۹۹۶، یک محصول نرم‌افزاری اینترنتی که Vocaltec نامیده می‌شد، به همراه امکانات اضافی از قبیل پست صوتی، نمایشگر ID و ...در دسترس عموم قرار گرفت. در سال ۱۹۹۷، کار بر روی اولین soft-switch (واژه‌ای که در سال ۱۹۹۸ اختراع شد) را آغاز کردند. سوئیچ‌های نرم‌افزاری که جایگزین سخت‌افزار های سنتی بودند، و برای سرویس دهی به‌عنوان رابطی بین دو شبکه تلفنی طراحی شدند. با راه اندازی و بوجود آمدن نرم افزار ها و سخت افزار های تحت پروتکل ویپ (Voip) هزینه ها به صورت محسوسی کاهش یافت و باعث محبوبیت و گسترش سریع این سیستم در جهان شد.

 برای راه اندازی ویپ (voip)  چه تجهیزاتی لازم است؟ 

 

مزایای تلفن ویپ VOIP

انتقال خط تلفن بر بستر اینترنت

یکی از اصلی ترین کاربردهای فناوری ویپ (VoIP) انتقال خط تلفن بر روی اینترنت است. با فناوری ویپ (VoIP) انتقال خط تلفن معمولا با کمترین هزینه ممکن انجام می شود. انتقال خط در موارد متعددی ممکن است مورد نیاز باشد.
به عنوان مثال تصور کنید که دفتر اصلی شما در اصفهان است و بیشتر مشتریان و کارمندان شما ساکن این شهر هستند. اما یکی از شعبه های شما در شهر تهران قرار دارد. در این صورت ارتباط تلفنی با کارمندان شاغل در تهران هزینه زیادی را برای شما خواهد داشت. در این شرایط بهتر است یک ارتباط ویپ بین دفاتر اصفهان و تهران بر قرار کنید. کارمندان تهران و اصفهان می توانند با استفاده از بستر اینترنت هم از خطوط اصفهان تماس بگیرند هم از خطوط تهران با کمترین هزینه و همچنین ممکن است در نقطه ای از شهر امکان ارائه خدمات مخابراتی از جمله تلفن شهری، فکس، اینترنت و ... وجود نداشته باشد. به همین جهت انتقال خطوط تلفن شهری مورد توجه بسیار زیادی از جمله معادن، کارخانه ها می باشد. 

جهت مشاوره رایگان و راهنمای جامع خرید تجهیزات مورد نیاز ویپ در اصفهان و نصب و راه اندازی ویپ (voip) یا تلفن های سانترال تحت شبکه با شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا در ارتباط باشید...