کابل‌کشی شبکه (Passive) در واقع ستون فقرات یک شبکه را برای برقراری ارتباطات تشکیل می‌دهد. بنابراین داشتن شبکه‌ای پر سرعت مستلزم داشتن سیستم کابلی (پسیو) با کیفیت می‌باشد. دربسیاری از موارد دیده شده مشکلات بزرگ و پیچیده یک سازمان بر اثر استفاده نکردن از استانداردهای کابل کشی شبکه پسیو است.

رک (Rack) چیست ؟ 

پسیو شبکه در اصفهان

کابل‌کشی ساخت یافته تنها منوط به تهیه کالای با کیفیت و گران نیست؛ بلکه اجرای صحیح تمامی استانداردهای موجود در کابل‌کشی شبکه سبب فراهم آمدن زیر ساخت شبکه‌ی کابلی مطمئن با بالاترین میزان پهنای باند و سرعت خواهد شد تا علاوه بر تامین نیاز فعلی امکان ارتقاء بستر موجود به تکنولوژی‌های آینده را به آسانی و با حداقل هزینه‌ها فراهم آورد.

انجام کابل‌کشی ساختمان برای شبکه‌های دیتا و تلفن یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اجرای پروژه‌های IT و ICT می‌باشد.

در یک سیستم کابل‌کشی ساخت یافته واقعی، کابل‌ها، پریزها و اتصالات برای کلیه کاربردها یکسان هستند، بنابراین یک پریز جهت کاربردهای مختلف تلفن، دیتا، تصویر و یا سرویس‌های دیگر قابل استفاده می‌باشد. در صورت تغییر نیاز، کاربرد یک پریز به راحتی با جابجائی در تابلو اتصال (Patch Panel) قابل تغییر و مدیریت می‌باشد.

در نگاه اولیه هزینه‌های کابل‌کشی ساخت یافته در مقایسه با کابل‌کشی سنتی، زیادتر می‌باشد ولی با  توجه به اینکه طول عمر کابل‌کشی ساخت یافته تا ۱۵ الی ۲۰ سال تضمین می‌گردد، می‌توان آنرا به عنوان یک سرمایه گذاری دراز مدت قلمداد نمود ضمن این که در کابل‌کشی به شیوه سنتی، تغییرات، جابجائی و کاربردهای جدید، مستلزم وقفه در روند اجرایی شبکه (تا پایان اعمال تغییرات) می‌گردد، که این وقفه در سازمان‌ها و شبکه‌های بزرگ گاهی زیان‌های مالی سنگینی را به دنبال داشته و هزینه‌های غیر مستقیم بسیار بیشتری را نسبت به هزینه‌های اولیه کابل‌کشی ساخت یافته به وجود می‌اورد.

ارتباط بین دفاتر  چیست و چگونه انجام می شود؟

شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا آماده اجرای پروژه‌های IT و ICT در استان اصفهان می‌باشد. رعایت استانداردهای  ANSI/EIA/TIA 568و ISO/IEC 11801 در تمام مراحل طراحی و اجرا ضامن برخورداری از زیر ساختی کارا و قابل اطمینان جهت پیاده سازی دیگر سرویس‌های مورد نیاز نرم افزاری و سخت افزاری می‌باشد.

 

شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا آماده ارائه خدمات شبکه اصفهان و خدمات زیرساخت شبکه اصفهان، کابل‌کشی شبکه اصفهان، نصب میکروتیک اصفهان و سایر نقاط ایران می‌باشد. با ما در ارتباط باشید...