سیستم یو‌پی‌اس (UPS) از وسایل الکتریکی حساس در برابر نوسانات برق محافظت کرده و از تعمیرات و عقب افتادگی هزینه‌بردار جلوگیری می‌نماید. یوپی‌اس برای محافظت از دستگاه‌های الکتریکی حساس، ثبات جریان و برق تقویتی فراهم نموده و به آنلاین ماندن برنامه‌های مهم کمک می‌کند.

امروزه هر دستگاهی که نگرانی قطع برق برنامه‌های حساس آن وجود دارد، باید از سیستم یوپی‌اس محافظت برق استفاده نماید. مثلا:

- کامپیوترهای شخصی و شبکه‌های کوچک

- شبکه‌های LAN و WAN

- دستگاه‌های ذخیره اطلاعات

- تلفن‌های الکتریکی

- عملیات صنعتی

- سیستم‌های امنیتی و کنترل اتوماتیک ساختمان

- محافظ تجهیزات حساسی چون پزشکی

و سایر…

به عنوان نمونه با توجه به اهمیت بالای همیشگی بودن و استمرار اتصال سیستم‌های امنیتی و دوربین مداربسته، استفاده از UPS جایگاه ویژه‌ای در این امر دارد. بسیاری از مواقع مجرمین سعی بر این دارند تا با قطع شبکه اصلی برق، سیستم امنیتی محیط را از کار بیندازند که UPS ها مانع بروز این اختلال در سیستم می‌شوند و از طرفی پیش‌بینی فورس ماژورها در سیستم‌های امنیتی جزء اصول طراحی و پیاده سازی آن‌هاست .

فروش یوپی اس UPS در اصفهان

 از بهینه سازی شبکه در سازمان چه می دانید ؟

یو‌پی‌اس چیست؟

این دستگاه ابتدا باید برق را به صورت ولتاژ DC تبدیل کرده و بعد آن را ذخیره نماید. پس از پروسه تبدیل DC، برق به باتری‌های موجود در دستگاه تزریق شده و باتری‌ها شارژ می‌شوند. البته تا زمانی که برق به دستگاه وصل باشد تجهیزات متصل به UPS از برق مستقیم استفاده می‌کند و به محض قطع برق، باتری‌های دستگاه فعال شده و برق مورد نیاز را تامین می‌نماید . 
البته تجهیزات الکتریکی برای استفاده از برق نیاز به ولتاژ AC دارند و پیچیده‌ترین وظیفه دستگاه UPS همین تبدیل ولتاژ است که توسط یک اینورتر عملیات تبدیل انجام می‌پذیرد. این دستگاه مادامی که برق شهری به آن وصل باشد همزمان هم تغذیه باتری‌ها را انجام و هم برق مستقیم را از خود عبور می‌دهد، به همین سبب در صورت قطعی برق باتری‌ها با بالاترین میزان شارژ عملیات تامین انرژی انجام می‌شود . 
با توجه به تنوع بالای UPS‌های موجود در بازار، در انتخاب دستگاه عواملی مانند اندازه دستگاه، میزان ولتاژ ورودی و خروجی و میزان آمپر باتری گزینه‌هایی است که در خرید این دستگاه ها باید در نظر داشته باشید.

شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا آماده ارائه خدمات در زمینه مشاوره و راه اندازی سیستم برق اضطراری (UPS) هست که میتوانید با ما در ارتباط باشید...

مزایای استفاده از UPS:

  • - هنگام قطع برق شهر از دستگاه‌های حساس و گران قیمت الکترونیکی محافظت می‌کند.
  • - یوپی‌اس علاوه بر رفع قطعی برق به عنوان منبع پاک و بی وقفه عمل می‌کند.

خانواده UPS انواع متنوعی دارد که شامل UPS های توان پایین و UPSهای توان بالا و offline و UPS line inter active و UPS آنلاین online هستند.

چگونه شبکه‌ی خود را در مقابل ویروس‌ها با Kerio Control ایمن کنید؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد خدمات حرفه‌ای و راه‌کارهای مجازی‌سازی با ما در ارتباط باشید ...