بعد از ادغام شبکه‌های کامپیوتری با شبکه مخابرات، امنیت تبدیل به یکی از مهم‌ترین مباحث در این زمینه گردید، جالب است بدانید که با یک سری ملاحظات و اقدامات ساده ولی مهم می‌توانید تا 98 درصد امنیت سیستم ویپ خود را بالا ببرید.

1- اغلب افراد فکر می‌کنند با راه‌اندازی یک سیستم امن و پایدار دیگر به مراقبت و پشتیبانی از سیستم نیازی ندارند، در صورتی که سیستمی که امروز امن هست یک سال دیگر با توجه به باگ‌های امنیتی یافت شده می‌تواند در معرض حملات هکرها قرار بگیرد. بروز بودن سیستم عامل ویپ و فریمور تجهیزات شبکه و تجهیزات ویپ یکی از مهمترین مسائل در مورد امنیت سانترال‌های تلفن تحت شبکه یک مجموعه است. در دنیای تکنولوژی هر چند وقت یک بار باگ‌ها و مشکلاتی در فریم ورهای تجهیزات یافت می‌شود که می‌تواند باعث به خطر افتادن امنیت اطلاعات و سیستم‌های شما بر روی سرورها، شبکه و سیستم ویپ شما گردد. به همین علت شرکت‌های فعال در تولید و ارائه محصولات IT دائماً آپدیت‌های امنیتی جدیدی را برای رفع باگ‌های سیستم‌های خود ارائه می‌دهند.

2- یکی دیگر از بزرگترین اشتباهات رایج، تغییر ندادن پسورد پیش فرض تجهیزات و یا انتخاب پسوردی راحت و ساده است، که به دست آوردن آن برای یک هکر کار ساده‌ای می‌باشد و دومین عامل خطرناک برای هک سیستم‌های تلفنی تحت شبکه است.

3- یکی از راه‌های برای بالا بردن امنیت، مسدود نمودن 00 خطوط تلفن است. در صورتی که احتیاجی به تماس با خارج از کشور ندارید حتماً دوصفر تمامی خطوط خود را از طریق دفاتر خدمات ارتباطی ببندید. جالب است بدانید اصولاً هک سیستم تلفن جهت بهروری مالیست و بیشتر از سمت کشورهای بلوک شرق و آسیای شرقی اتفاق می افتد و پس از هک کردن سانترال شما از خطوط شما برای تماس با کانادا و آمریکا استفاده می‌کنند، لذا با بستن دوصفر خطوط از لیست حملات خارج می‌شوید.

4- قراردادن یک فایروال ساده ولی امن موجب می‌گردد هزینه هک سیستم شما برای یک هکر بسیار بالا برود و عملاً دنبال شبکه‌های ساده‌تر برود.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتقا سرعت و امنیت سیستم های خود با ما در ارتباط باشید..

 پشتیبانی امنیت تلفن های ویپ