3387 3240 - 031

info@hiwa-net.com

پنجشنبه 30 دی 1400
خدمات شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا

خدمات شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا

خانه هوشمند بی سیم به روش هوشمندسازی گفته می شود که در آن از کابل یا سیم انتقال دیتا جهت برقراری ارتباطات استفاده نمی شود. این روش نقطه مقابل روش هوشمندسازی سیمی متداول می باشد که از سیم یا کابل برای ارتباط بین تجهیزات استفاده می شود. البته بایستی توجه شود که هر دو روش هوشمندسازی بی سیم و هوشمندسازی سیمی نیازمند سیم برق جهت برق رسانی هستند و تفاوت آنها در نیاز به سیم یا کابل انتقال دیتا می باشد.

مشکلات اجرای سیستم های سیمی و محدودیت های آنها در خانه هایی که هنگام ساخت پیش بینی ها و سیم کشی های لازم صورت نگرفته است، شرکت های تولیدکننده خانه هوشمند را به سمت استفاده از سیستم های هوشمند بی سیم سوق داده است. تاکنون ساختارهای مختلفی برای سیستم های هوشمند بی سیم ارائه شده است که شامل پروتوکل های مانند Wifi، Z Wave، Zigbee و RF433 می باشد.

  • مهمترین مزایای استفاده از پروتکل های بی سیم به منظور هوشمندسازی عبارتند از:
  • بدون نیاز به سیم کشی و هرگونه تخریبی در خانه
  • قابل اجرا در ساختمان های در حال ساخت و ساخته شده
  • سیستم ارتباطی امن، استاندارد و قابل اطمینان
  • مشارکت بیش از ۳۰۰ کمپانی سازنده و تنوع بسیار گسترده محصولات
  • قابلیت ارتقا و اضافه نمودن بدون محدودیت محصولات در آینده

چرا خانه هوشمند بی سیم:

خانه هوشمند بی سیم با توجه به محدودیت های روش های سیمی متداول و تقاضای بازار به سیستم هایی به وجود آمد که نیاز به سیم کشی اضافه را حذف کنند. محصولات یک سیستم خانه بی سیم قابل اجرا در هر مرحله از ساخت و قابل نصب در ساختمان های ساخته شده موجود را دارند. ضمن اینکه هوشمندسازی بسیاری از تجهیزات تنها به روش بی سیم قابل اجرا می باشد. دو عامل فوق مهمترین مزایایی روش های بی سیم می باشند.

استفاده از سیستم های خانه هوشمند بی سیم در مقایسه با روش های سیمی چالش ها و مشکلات خاص خود را دارد. مهمترین چالش های سیستم های خانه هوشمند بی سیم وجود نویز، اختلال، امنیت کمتر و محدودیت برد سیستم است که در پروتوکل های ابتدایی این سیستم مانند RF433 مشاهده می شود. در پروتوکل های پیشرفته تر خانه هوشمند مانند Zwave و Zigbee مشکلاتی مانند نویزپذیری، اختلال و محدودیت برد حل شده است. ضمن اینکه امنت سیستم نیز بطور چشمگیری بهبود یافته است.

آشنایی با ساختار خانه هوشمند

مزایای هوشمند سازی ساختمان چیست؟

مراحل پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان کدامند؟

طراحی و نصب خانه هوشمند سیمی چگونه است؟

آیا با راهکارها و استانداردهای هوشمند سازی آشنا هستید؟

هوشمندسازی ساختمان چه امکاناتی در اختیار ما قرار می دهد؟

خدمات ما برای شما:

راه اندازی شبکه داخلی در اصفهان ، راه اندازی ایمیل سرور در اصفهان، برقراری ارتباط بین دفاتر در اصفهان، راه اندازی سانترال ویپ(VOIP) در اصفهان و ... با ما در ارتباط باشید ...

 

کلید واژه: هوشمندسازی بی سیم , هوشمندسازی بی سیم اصفهان , هوشمندسازی بی سیم ساختمان , هوشمندسازی ساختمان , ساختمان هوشمند , ساختمان هوشمند اصفهان , هوشمندسازی ساختمان اصفهان ,مدیریت هوشمند