3387 3240 - 031

info@hiwa-net.com

پنجشنبه 30 دی 1400
خدمات شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا

خدمات شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا

     برقراری ارتباط بین دفاتر و شعب

همانطور که شبکه برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل به امری ضروری شده است، ارتباط بین مراکز مجموعه هایی که بیش از یک دفتر یا کارخانه دارند امری اجتناب ناپذیر میباشد. سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات، ارتباطات صوتی و تصویری، به اشتراک گذاری منابع و موارد متعدد دیگری وجود دارد که این ارتباطات را ضروری می سازد.این مراکز ممکن است در سطح یک منطقه، شهر، کشور و یا دنیا گسترده باشند. ایجاد ارتباط بین این نقاط وابسته به پارامترهای مختلفی می باشند که گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند مورد نیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطقه از آن جمله می باشند.

 << اگر می خواهید شبکه خود را راه اندازی و یا ارتقا دهید از طراحی تا اجرا در کنارتان هستیم >>

<< راه اندازی شبکه داخلی شرکت ها و سازمان ها در اصفهان >>

 

 

این نوع ارتباط به طور مثال برای نیازهای زیر قابل پیاده سازی می باشد:

  •    ارتباط دفتر مرکزی با کارخانه یا کارگاه
  •    نظارت تصویری بر سایت های راه دور
  •    ارتباط صوتی یا تصویری بین دفتر مرکزی به کارخانه یا کارگاه

 

مشاوره جهت برپایی و راه اندازی بهترین نوع ارتباط، ایجاد ارتباطات نقطه به نقطه و یک نقطه به چند نقطه، راه اندازی شبکه های وایرلس و بی سیم، راه اندازی اینترانت و MPLS و برقراری انواع ارتباطات از دیگر خدمات ،راه اندازی شبکه در اصفهان ،شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا به شما می باشد.

 

شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و کادر فنی مجرب ، قادر به برقراری ارتباط داخلی متقاضیان به چهار روش می باشد (قابل ذکر است که در صورت تعدد و گستردگی نقاط ممکن است از دو یا چند روش ارتباطی بطور همزمان استفاده گردد.)

 

     ارتباط دفاتربه چهار روش ذیل می باشد:

                    1- اتصال بی سیم (Wireless)                                                            2-  ارتباط فیبر نوری (Fiber Optic)           

                      3- ارتباط اینترانتی (Intranet)                                                            4- ارتباط های نقطه به نقطه (Point to Point)                      

 

 

     اتصال بی سیم (Wireless)

شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا در صورت نیاز به برقراری ارتباط دو سازمان و یا دفتر با یکدیگر در ابتدا با بررسی امکان برقراری ارتباط مستقیم با انتخاب تجهیزات مناسب اقدام به نصب لینک ارتباطی مستقیم می نماید.لازم به ذکر است استفاده از این روش  فقط در صورت دید مستقیم (Line of Sight) دو دفتر امکان پذیر می باشد، در غیر اینصورت سایر روش ها برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه اشاره خواهد شد.

 

 

   مزایا استفاده از اتصال بی سیم

1- سرعت در اجرای 

2- هزینه مناسب در مورد لینک های برد کوتاه و متوسط

3- عدم وابستگی به امکانات مخابراتی

4- امکان دسترسی به سرعت های بالا

5- عدم نیاز به پرداخت شارژ ماهیانه

   معایب استفاده از اتصال بیسیم

1- هزینه های بعضا زیاد برای تجهیزات راه دور

2- لزوم داشتن دید مستقیم بین دفاتر

 

 

     ارتباط فیبر نوری (Fiber Optic)

در صورت وجود شرایط محیطی و توجیهات لازم، امکان برقراری ارتباط با فیبر نوری (Fiber Optic) بین دو ساختمان و یا دو دفتر وجود دارد. شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا در برخی مناطق با کسب مجوز های لازم اقدام به برقراری فیبر نوری بین ساختمان ها می کند. البته برقراری ارتباط فیبر نوری در محدوده داخلی کارخانجات و ساختمانها با توجه به رفع بسیاری از موانع به راحتی امکان پذیر می باشد. امکان برقراری فیبر نوری از طریق شبکه زیرساخت مخابرات نیز ممکن می باشد اما این بستر اصطلاحا بصورت فیبر تاریک (Dark Fiber) ارائه نمی گردد و متقاضی می بایست پس از ایجاد بستر و انجام مراحل اجرایی فیبر نوری درخواست مقدار مشخصی پهنای باند ما بین دو نقطه نماید. این روش بدلیل نزدیکی به برخی از مسیر های فیبر نوری مخابراتی بعضا ارزانتر اجرا می گردد اما با توجه به اینکه تار فیبر اختصاصی (Dark Fiber) ارائه نمی گردد و شامل هزینه های جاری می گردد بعضا ممکن است از آن استقبال نگردد.

   مزایا استفاده از ارتباط فیبر نوری

1- پایداری بی نظیر

2- امکان دریافت سرعت های بسیار بالا

3- نیاز به پشتیبانی بسیار کم

   معایب استفاده از ارتباط فیبر نوری

1- هزینه های بسیار هنگفت

2- موانع اجرایی بسیار زیاد در محیط های شهری

3- نیاز به دریافت مجوز های مختلف

4- زمان بر بودن عملیات اجرایی

 

 

     ارتباط اینترانتی (Intranet)

در این روش موج نو با اتصال دفتر و یا دفاتر مورد درخواست به یکی از زیر ساختهای مخابراتی اعم از ADLS , G.SHDSL و یا فیبر نوری و دریافت سرویس اینترانت مخابراتی ارتباط دفاتر را تامین می نماید. این روش پیش از هر چیز نیازمند زیر ساخت های مخابراتی لازم در موقعیت دفتر درخواستی می باشد و البته شامل مبلغی بعنوان شارژ ماهیانه برای برقراری ارتباط شعب می باشد.

 

   مزایا استفاده از ارتباط اینترانتی

1- امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن به شرط اتصال دو مجموعه به اینترانت

2- امکان ارائه هم زمان اینترنت و خدمات انتقال دیتای بین سازمانی

3- تجهیزات نسبتا ارزان برای اجرای بستر

   معایب استفاده از ارتباط اینترانتی

1- وابستگی به امکانات مخابراتی در موقعیت درخواستی

2- تاثیر پذیری از اختلالات شبکه های زیر ساخت مخابراتی

3- نیاز به پرداخت شارژ ماهیانه

 

 

     ارتباط های نقطه به نقطه (Point to Point)

ارتباطات نقطه به نقطه یا Point to Point را می توان ساده ترین و کوچکترین شبکه مجازی اختصاصی انتقال داده در نظر گرفت که همانند یک شبکه خصوصی مجازی انتقال داده یا VPN پیاده سازی شده و هدف آن برقراری ارتباط امن تنها بین دو نقطه مشخص می باشد. در این روش متقاضی سرویس می بایست از یکی از روشهای فوق الذکر به شبکه موج نو ، اینترنت و یا اینترانت مخابرات متصل باشد پس از این مرحله تیم فنی با ایجاد شبکه خصوصی بین دفاتر امکان انتقال داده امن بین شعب و ایجاد یک شبکه یکپارچه را فراهم می آورد.

 

   مزایا استفاده از ارتباط های نقطه به نقطه

1- امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن به شرط اتصال دفاتر مجموعه به اینترانت و یا اینترانت

2- تنها راه حل ممکن در پاره ای از مواقع

3- عدم وابستگی به محدوده جغرافیایی داخلی و خارجی

   معایب استفاده از ارتباط های نقطه به نقطه

  •   محدود بودن سرعت ارتباط به سرعت دریافت اینترنت دفاتر
  •  نیاز به صرف هزینه در شعب و افزایش سرعت اینترنت و یا اینترانت به منظور افزایش سرعت ارتباط دفاتر

 

خدمات ما برای شما:

خدمات شبکه در اصفهان ، کابل کشی شبکه در اصفهان ، پسیو شبکه - شبکه کامپیوترها ، اتصال سیستم ها ، امنیت در شبکه ، امنیت سرور ، امنیت شبکه در اصفهان ،ارتباط دفاتر ، راه اندازی فایل شیرینگ در اصفهان، راه اندازی شبکه ، راه اندازی شبکه در اصفهان ، اتاق سرور ، مانیتورینگ اتاق سرور ، مانیتورینگ اتاق سرور در اصفهان ، راه اندازی مانیتورینگ در اصفهان ،میکروتیک ،کانفیگ میکروتیک در اصفهان ، راه اندازی میکروتیک در اصفهان ،راه اندازی شبکه داخلی در اصفهان ، راه اندازی ایمیل سرور در اصفهان، برقراری ارتباط بین دفاتر در اصفهان، راه اندازی سانترال ویپ(VOIP) در اصفهان و ... با ما در ارتباط باشید ...

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد خدمات حرفه ای و راهکارهای مجازی سازی با ما تماس بگیرید؛

 

کلید واژه: Wireless , راه اندازی شبکه وایرلس , راه اندازی شبکه وایرلس اصفهان , راه اندازی شبکه بی سیم , راه اندازی شبکه بی سیم اصفهان , راه اندازی اینترانت , Interanet ,  راه اندازی اینترانت اصفهان , پیاده سازی شبکه وایرلس , پیاده سازی شبکه وایرلس اصفهان , پیاده سازی شبکه بی سیم , پیاده سازی شبکه بی سیم اصفهان , پیاده سازی اینترانت , پیاده سازی اینترانت اصفهان , ارتباط بی سیم , ارتباط نقطه به نقطه , Fiber Optic , ارتباط اینترانتی , ارتباط فیبر نوری ,راه اندازی MPLS ، راه اندازی شبکه در اصفهان