3387 3240 - 031

info@hiwa-net.com

پنجشنبه 30 دی 1400
خدمات شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا

خدمات شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا

امروزه تقریباً در بسیاری از مراکز دولتی، اماکن عمومی و حتی در منازل، که از بیش از دو یا سه کامپیوتر استفاده می‌شود، از شبکه‌های کامپیوتری برای رد و بدل کردن فایل‌ها و اتصال به اینترنت و یا استفاده از پرینتر استفاده می‌شود. به همین دلیل يکی از اهداف اوليه و مهم در برپاسازی شبکه‌های کامپيوتری، اشتراک منابع است. منابع موجود در کامپيوتر به دو گروه عمده منابع فيزيکی (چاپگر) و منابع منطقی (فايل ها) تقسيم می‌گردند. پس از ايجاد يک شبکه می‌توان با توجه به بستر ايجاد شده عمليات متفاوتی را انجام داد:

  • اشتراک يک چاپگر به منظور استفاده توسط کامپيوترهای موجود در شبکه
  • استفاده از يک خط ارتباطی اينترنت توسط کامپيوترهای موجود در شبکه
  • اشتراک فايل‌های اطلاعاتی با محتويات متفاوت
  • استفاده از بازي‌های کامپيوتری که چندين کاربر بصورت همزمان می‌توانند از آن استفاده نمايند.
  • ارسال خروجی دستگاه‌هائی نظير دوربين‌های وب برای ساير کامپيوترهای موجود درشبکه

ایجاد پوشه شیر

به منظور بر‌پاسازی يک شبکه کامپيوتری کوچک، می‌بايست مراحل زير را دنبال نمود :

  • 1- انتخاب تکنولوژی مورد نظر جهت استفاده در شبکه: اترنت به عنوان مهمترين تکنولوژی در اين راستا مطرح است .
  • 2- تهيه و نصب سخت افزارهای مربوطه: هر يک از کامپيوترهای موجود در شبکه می‌بايست دارای يک کارت شبکه باشند. در صورت استفاده از توپولوژی ستاره (در حال حاضر متداول‌ترين نوع توپولوژی است) میبايست از يک دستگاه هاب و در موارد حرفه‌ای‌تر از يک دستگاه سوئيچ استفاده کرد. پس از نصب و پيکربندی هر يک از کارت‌های شبکه در کامپيوترهای مورد نظر، با استفاده از کابل‌های مربوطه (عموما" از کابل بهم تابيده Cat5 استفاده می‌گردد) هر يک از کامپيوترها به هاب و يا سوئيچ متصل می‌گردند.

3 - پيکربندی سيستم به منظور استفاده از منابع مشترک در سيستم: اين مرحله (پيکربندی سيستم)، يکی از مراحل مهم در زمينه آماده‌سازی شبکه برای استفاده توسط کاربران است. در اين مرحله می‌بايست عمليات زير صورت پذيرد:

- نامگذاری کامپيوتر

- اشتراک فايل ها

- اشتراک چاپگر

- امنيت

- اشتراک خط اينترنت

به منظور استفاده از منابع مشترک در سيستم, از شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌گردد و اینگونه اشتراک گذاری منابع صورت می‌گیرد. شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا اصفهان با کمک تیمی مجرب و توانا به نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری برای  اشتراک فایل و منابع می‌پردازد.

 

 

خدمات ما برای شما:

خدمات شبکه در اصفهان، کابل کشی شبکه در اصفهان، پسیو شبکه - شبکه کامپیوترها، اتصال سیستم ها‌، امنیت در شبکه‌، امنیت سرور‌، امینیت شبکه در اصفهان‌، ارتباط دفاتر‌، راه‌اندازی فایل شیرینگ در اصفهان، راه‌اندازی شبکه، راه‌اندازی شبکه در اصفهان، اتاق سرور، مانیتورینگ اتاق سرور، مانیتورینگ اتاق سرور در اصفهان، راه اندازی مانیتورینگ در اصفهان، میکروتیک، کانفیگ میکروتیک در اصفهان، راه اندازی میکروتیک در اصفهان، راه اندازی شبکه داخلی در اصفهان، راه اندازی ایمیل سرور در اصفهان، برقراری ارتباط بین دفاتر در اصفهان، راه اندازی سانترال ویپ (VOIP) در اصفهان و... با ما در ارتباط باشید...

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد خدمات حرفه‌ای و راهکارهای مجازی‌سازی با ما تماس بگیرید؛

شرکت مهندسی روزنه ارتباطات هیوا اماده ارائه خدمات شبکه اصفهان و خدمات مجازی سازی در سطح استان اصفهان می‌باشد.

کلیدواژه: اشتراک گذاری منابع, راه اندازی File sharing, نصب File sharing, نصب Print sharing, راه اندازی Print sharing, راه اندازی File sharing  اصفهان, نصب Print sharing  اصفهان