سیستم‌های امنیتی و سیستم‌های حافظتی به مجموعه‌اي از محصولات و تجهیزاتي گفته می‌شوند که به منظور ایجادايمني، امنيت و حفاظت افراد، اماكن، اشخاص و اموال از دست وقايع و حوادث می‌باشند، که این وقایع احتمال دارد توسط انسان صورت گرفته باشد و یا به دلیل نقص فني در سیستم‌ها صورت گرفته باشد.
یکی ديگر از اتفاقاتي که ممكن است امنيت اموال و يا يك مکان را به خطر بیندازد، سرقت می‌باشد.
يك فروشگاه، یک آپارتمان، یک مغازه، یک اتومبيل و يك موزه، یک دفتر کار و هر چیز و هر جایی ممکن است مورد سرقت و حمله‌ي سارقین قرار گیرد.
به منظور جلوگیری از اين چنین اتفاقات ناگواري تجهیزات و سیستم‌هایی طراحی و ساخته شده‌اند که آن‌ها را سیستم‌های حفاظتی ضد سرقت و یا به عبارت دیگر دزدگیر می‌ناميم.
تجهیزات سیستم‌های حفاظتی و سیستم‌های امنیتی در شرایط و گزینه‌های مختلف، متفاوت مي‌باشد و براي هر شرایط، سیستم‌های مربوط به خود وجود دارند.
برای محافظت از یک ساختمان و یا يك مغازه و یا يك دفتر و از این قبیل، دزدگیرهای مناسب به آن وجود دارند و يا به منظور محافظت از یک اتومبيل و وسایل نقلیه مشابه، دزدگیر ماشین وجود دارد. همچنين برای حفاظت از کالاهای یک فروشگاه در طول روز، دزد گير فروشگاه و يا گیت فروشگاهی وجود دارند. برای آن كه بتوان از خودروها به طور بهتر و قوی‌تري محافظت كرد از ردياب يا مکان یاب خودرو استفاده مي‌شود. در برخي موارد به منظور مراقب از كودكان و اطفال و یا کهنسالان نیز انواع ردیاب‌هاي شخصی موجود مي‌باشد.

اما به طور كل انواع سيستم‌هاي امنيتي و حفاظتي را كه بيشتر مورد نياز و استفاده‌ي مردم مي‌باشد را مي‌توان به بخش‌هاي زير دسته بندي كرد:
سیستم امنیتی کارخانه
سیستم امنیتی ساختمان
سیستم امنیتی طلافروشی
سیستم امنیتی فرودگاه
سیستم های امنیتی فروشگاه
سیستم امنیتی بانک
سیستم امنیتی مغازه
شما مي توانيد با توجه به نياز و مطابق با مكان مورد نظر خود از اين سيستم‌ها را انتخاب كرده و با توجه به توضيحات و مشاوره خريداري نماييد.