یو اس بی تایپ ها (USB Type) چیست؟

  USB مخفف Universal Serial Bus که نام دیگر آن گذرگاه سریال عمومی  است، در واقع یک استاندارد صنعتیست که از طریق گذرگاه (Base) و کابل‌ها برای ارتباط و اتصال بین دستگاه‌های الکرونیکی و کامپیوترها به کار می‌رود. یو اس بی‌ها می‌توانند مانند دستگاه‌ها عمل کنند و چندین وظیفه را ارائه دهند مانند اتصال یک وب (دستگاه ویدئو) با میکروفن (دستگاه صوتی). 

  taype usb چیست و انواع آن را نام ببرید

 کانکتور نوع A:

USB پورت‌های نوع A که به دو نوع تقسیم می‌شود و با نام USB 2.0 و USB 3.0 هستند ولی به طور رسمی کانکتور استاندارد A می‌نامند، که معمول‌ترین و پراستفاده ترین کانکتور هستند. در دستگاه‌های بسیاری نظیر کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت‌ها و.. یافت می‌شوند که به USB Host (میزبانی کننده کانکتور USB) نیز مشهور هستند. اگر چه دستگاه‌هایی هم هست که بدون نیاز به کابل مستقیم به پورت USB متصل می‌شوند مانند فلش مموری‌ها و..


یو اس پس تایپ ا taype a چیست

 میکرو کانکتور نوع B:

بسیاری از اتصالات مورد استفاده برای شارژ گوشی‌های هوشمند اندروید و انتقال داده‌های قدیمی Micro-B هستند. بسیار کوچک است و به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا دستگاه‌های باریک‌تری تولید کنند. Micro-USB به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفت اما به سرعت پشت سر گذاشته شد.

 یو اس پی تایپ میکرو بی MICRO B چیست

  کانکتور نوع C:

 پورت Usb Type-C از سال 2014 به صورت رسمی در سرتاسر دنیا عرضه شده است. تعداد پین‌های USB Type-C نسبت به Usb 3.0 حدود سه برابر بوده و تعداد آن‌ها از 8 به 24 رسیده و این بدین معناست که سرعت انتقال اطلاعات و قدرت بسیار بالایی برخوردار است.

 taype C sit min