3387 3240 - 031

info@hiwa-net.com

پنجشنبه 30 دی 1400

مرکزتلفن ip یا سانترال تحت شبکه یا سانترال ip یک سیستم تلفنی مبتنی بر شبکه می باشد. این ip pbx ها مزایا و قابلیت های بسیار متعددی نسبت به سانترال های نسل گذشته دارند. برای نمونه می توان به قابلیت هایی نظیر تماس اینترنتی، تماس تصویری، پیام گیر تلفنی مرتبت با ایمیل، فکس نرم افزاری ، ضبط مکالمات ، انتقال تماس به نقاط دیگر و بسیار امکانات دیگر می توان اشاره نمود. ip pbx ها بواسطه قابلیت های منحصر به فردی که دارند به سرعت در حال جایگزین شدن با سانترال های سنتی می باشند.

استریسک Asterisk محبوب ترین سیستم تلفنی VoIP آزاد و کد باز در دنیا است ، در حال حاضر بسیاری از مرکز تلفن مبتنی بر IP یا (IP PBX های) موجود بر مبنای آن تولید شده اند. علاوه بر کابرد های رایج آن، شما می توانید با برنامه نویسی بر روی آن هر آنچه که از یک سیستم تلفنی را انتظار دارید، بر آورده سازید. مانند مرکز تلفن پیشرفته ، ساخت تلفن گویای هوشمند، تلفنبانک، برنامه های مونیتورینگ و نظارتی برای استریسک و هر برنامه دیگری که مد نظر شماست.

با رشد ارتباطات مبتنی بر شبکه های کامپیوتری (IP Based), استریسک با اقبالی روزافزون روبروست. آزاد و رایگان بودن استفاده از آن در مقابل قیمت به نسبت گزاف برندهای موجود در بازار, امکانات زیاد و با کیفیت مناسب, استاندارد بودن پروتوکل ها و عدم وابستگی به سخت افزار یا نرم افزار خاص از برندی معین, راحتی نصب و راه اندازی, وسعت جامعه اطلاعاتی بسط دهنده آن و از همه مهمتر تجمیع سرویس های صوتی (اعم از تلفنی و چت), تصویری و دیتا موجب شده اند تا استریسک به عنوان یک سافت سوییچ یکی از اجزای موثر و محرک دنیای ارتباطات نوین (Next Generation) قلمداد گردد.

در زیر به ویژگی های فوق العاده این مرکز تلفن مبتنی بر IP اشاره می کنیم:

ایجاد بینهایت داخلی براساس پروتکل های :SIP  , IAX

برخلاف سانترال های موجود در بازار که تعداد داخلی های ان محدود می باشد و افزایش آن منوط به پرداخت هزینه می باشد این مرکز تلفن به شما اجازه ساخت بینهایت داخلی می دهد و شما محدودیتی برا افزایش داخلی ندارید.

ضبط مکالمات بصورت اجباری و یا اختیاری :

یکی از امکانات جالب و جذاب این سیستم تلفنی امکان ضبط مکالمات به نحوی که شما می خواهید میباشد به طور مثال

فقط ضبط مکالمات که با شما تماس گرفته می شود و یا ضبط مکالماتی داخلی های خاص و یا ضبط کلیه مکالمات

صندوق صوتی

دیگر امکان این نوع سانترال ها امکان انتقال تماس به صندوق صوتی می باشد و به 2 صورت کلی قابل اجرا می باشد:

  • صندوق صوتی عمومی

صندوق صوتی عمومی برای یک مجموعه از داخلی ها می باشد و همه آنها امکان مشاهده و شنیدن پیغام های گذاشته شده را دارا می باشند به طور مثال صندوق صوتی بخش فروش یا صندوق صوتی بخش پشتیبانی

  • صندوق صوتی اختصاصی

درصورتی که یک داخلی دردسترس نبود یا اشغال بود یا قادر به پاسخگویی نبود شما می توانید تماس را به صندوق صوتی انتقال دهید و فقط همان داخلی با رمز خود قادر به شنیدن و مشاهده پیغام می باشد.

این امکام وقتی جالب و جذاب می شود که به شما این امکان را به شما میدهد که پیغام هارا بر روی ایمیل شخصی یا سازمانی خود شماهده و گوش نمایید.

امکان ایجاد منشی تلفنی    IVR بصورت پیشرفته و سلسله مراتبی:

منشی تلفنی می تواند  تماسهای ورودی را بر اساس  نیاز تماس گیرنده به داخلی های مختلف انتقال دهد. این سرویس معمولا به نام "اپراتور خودکار" و یا "منشی خودکار" هم شناخته می شود.

در این سیستم تلفنی سانترال  طوری برنامه ریزی می شود تا در هنگام تماس ورودی ، بجای گوشی منشی ، منشی گویا  تماس را پاسخ داده و از طریق پخش منوهای صوتی تماس گیرنده را به داخلی موردنظر خود متصل می کند.

امکان اتصال Softphone از طریق نرم افزارهای تحت پلتفرم آندروید ، ویندوز ، لینوکس ،مک و …

در بسیاری از سازمانها یا شرکتها به یکی از دلایل زیر قرار دادن Ip Phone به ازا هر کارمند امکان پذیر نمی باشد

  • هزینه بالای Ip Phone
  • عدم کابل کشی جداگانه برای Ip Phone
  • مستقر نبودن کارمند در یک مکان خاص

در این صورت کافیست یکی از SoftPhone های رایگان یا پولی را بر روی کامپیوتر یا موبایل خود نصب نمایند و کامپیوتر و موبایل خود را تبدیل به یک تلفن با شماره داخلی نمایند . بدین صورت کارمندی که در جای ثابتی مستقر نیست (مانند محیط های کارگاهی ) می تواند یک تلفن داخلی به صورت همراه بر روی موبایل خود  داشته باشد.

پشتیبانی از Video Call

در صورتی که Ip Phone  تصویری داشته باشید و یا بر روی کامپیوتر خود WebCam  نصب باشد شما علاوه بر تماس صوتی قادر به برقراری تماس تصویری هم می باشید

Call Parking  پارک کردن تماس

در صورتی که شما در حال مکالمه می باشید و می خواهید مکان خود را تغییر دهید می توانید بدون قطع کردن تماس تماس را در مکانی پارک نمایید و از داخلی دیگری تماس را از پارک خارج نمایید و آن را ادامه دهید به این امکان که به طور کلی انتقال تماس به پارک بدون قطع کردن تماس و پاسخ دادن به آن از روی گوشی دیگرمی باشد Call Parking  می گویند.

قابلیت follow me

در این سیستم تلفنی در صورتیکه تلفن فردی پاسخگو نباشد سیستم میتواند به صورت خودکار سایر شماره های او از جمله موبایل  را شماره گیری کند و تماس را انتقال دهد.

 

مشاهده گزارش تماس های داخلی و خارجی بهمراه مدت زمان

از هزینه های متداول و همیشگی هر شرکت هزینه تلفن است که تصور اکثر مدیران بر این است که هزینه ای مازاد بوده و به همین دلیل مدیران همواره در پی یافتن راه حل هایی جهت کنترل و مشاهده قبوض تلفن خود می باشند.

ارائه جزئیات یک مکالمه در سانترال مانند تماسهای ورودی ،تماسهای خروجی ،مدت هر مکالمه ، شماره داخلی تماس گیرنده ،ارائه نمودار بیشترین و کمترین مدت هر مکالمه در طی یک روز یا متناسب با تاریخ انتخابی و نمودارها و گزارشگیریهای بسیار دیگر از امکانات این سانترال ها می باشد

این سیستم همچنین قابلیت تهیه صورت حساب تماس را برای اماکنی مانند هتل ها دارند.

کنترل و محدود کردن تماسها خروجی

وجود تلفن سانترال بر سر میز هر فرد در شرکت موجب شده تا  کنترل تماسهای خروجی شرکت یا سازمان مشکل باشد به همین منظور می توان تماسهای خروجی را بر اساس نیاز سازمان محدود نماید . به طور مثال یک کارمند فقط میتواند فقط شماره های شهری را بگیرید و یک کارمند  می تواند فقط داخلی های شرکت را بگیرد و نمی توان هیچ تماس خروجی بگیرد و ولی مدیر می تواند شماره های موبایل یا شهرستان را شماره گیری نمایدد.

قابلیت صف تماس

در سیستم های تلفنی تحت شبکه زمانی که تماس های ورودی از تعداد اپراتورهای پاسخگو بیشتر باشد ناگزیر تعدادی از تماس ها از دست می رود . برای از دست ندادن تماس ها می توان صف انتظار ایجاد کرد و زمانی که تمام اپراتورها مشغول باشند تماس های ورودی در صف قرار می گیرند در این صورت تماسی از دست داده نمی شود .

از دیگر قابلیت های صف تماس استراتژی های مختلف توزیع تماس های ورودی می باشد . به طور مثال توزیع تماسها به صورت ترتیبی و یا اولویت به کسی که کمترین تعداد تماس را انجام داده است و .....

لازم به ذکر است امکان ایجاد صف تماس در سانترال های آنالوگ وجود ندارد.

برگزاری کنفرانس صوتی و یا تصویری

با استفاده از کنفرانس تلفنی این امکان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد تا تماسهای صوتی و تصویری را به صورت گروهی با هر تعداد کاربری که درنظر دارد برقرار کند.

با استفاده از امکان کنفرانس تلفنی می‌توان به هر کاربر دسترسی مشخصی داد؛ برای نمونه، یک کاربر نه‌تنها مجوز شنیدن مکالمات را دارد، بلکه مجوز صحبت کردن در کنفرانس را دارا است. اما ممکن است کاربر دیگری تنها مجوز شنیدن مکالمات کنفرانس را داشته باشد و یک کاربر تنها مجوز صحبت کردن. درنتیجه می‌توانید یک جلسه کامل و بی‌نقص را به‌صورت تلفنی و با حضور هر تعداد کاربر برگزار نمایید.

استفاده از کنفرانس تلفنی برگزاری جلسا ت به صورت تلفنی را امکتن پذیر می کند و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها می گردد

.تنظیم اوقات شبانه ،روزانه ، استراحت و .. برای پخش IVR ها و یا چرخش های کاری متفاوت

یکی از قابلیت هایی که سانترال های تحت شبکه به سادگی آن را فراهم کرده اند، امکان تعریف سناریو های مختلف جهت هدایت تماس از کانال های ورودی به مقصد مورد نظر می باشد. امکان هدایت تماس های دریافتی بر اساس زمان نیز از جمله این سناریو ها می باشد. به عبارت دیگر تماس ورودی بر اساس این که در چه بازه زمانی به سیستم تلفنی وارد می شوند، ممکن است به منوی صوتی خاص، یک صف یا داخلی مشخص و یا یک اعلان صوتی هدایت شوند.

قابلیت Call Back

Callback  یا بازگشت تماس نام قابلیتی در سانترال های تحت شبکه می باشد که به کمک آن شما می توانید بعضی از تماس های ورودی به شرکت را با اعمال محدودیت هایی که خودتان وارد می کنید، قطع کرده و بعد از آن سیستم تلفنی ویپ به صورت خودکار با شخص تماس گیرنده تماس می گیرد و بعد از برقراری تماس با شخص تماس گیرنده نیز یکی از داخلی ها که از قبل تنظیم کرده اید زنگ می خورد و مکالمه بین دو طرف آغاز می شود.

بطور مثال کارپرداز شما که در خارج از محیط شرکت کار میکند با شماره شرکت تماس می گیرد 1 ثانیه  بعد از  وصل شدن تماس سانترال تماس را قطع میکند و به صورت خودکار با کارپرداز شما تماس میگیرد و تماس را به منشی شما وص میکند.

 

ارسال و دریافت فکس با کیفیت مطلوب از طریق یک پرینتر مجازی

فکس سرور تمام ارتبـاطات فکس یـک سازمان را بـدون استفاده از کـاغذ و یا دستگاه های مخصوص فکس انجام می‌دهد و می تواند بار ترافیکی بسیار سنگین، نظیر دهها ارسال و دریافت همزمان فکس را پشتیبانی نماید. بـا استفاده از فکس سرور، فکس‌ها به طور هوشمند به خارج از سازمان ارسال می‌شوند و فکس‌های ارسال شده به سازمان نیز از همین طریق دریافت شده و در سازمان توزیع می‌شوند. کاربران در هر موقعیتی بدون نیاز به نصب کردن یک نرم افزار خاص برای ارسال فکس، می توانند فکسها را مشاهده و به دیگران ارسال کنند.

برای ارسال فکس کافی است از درون هر نرم افزار فرمان چاپ را صادر کرده و با استفاده از چاپگر مجازی فکس که در کامپیوتر کاربر نصب شده است، آن را چاپ نمود. با این کار به جای چاپ کاغذی، سند فکس می شود.

راه حل بسیار ساده دیگر استفاده از امکان سرویس ایمیل به فکس می باشد که در این حالت کاربران همانند ارسال ایمیل سند مورد نظر خود برای فکس را به ایمیل خود ضمیمه کرده و در آدرس گیرنده شماره تلفن فکس مقصد را وارد می نمایند.

 

خدمات ما برای شما:

راه اندازی شبکه داخلی در اصفهان ، راه اندازی ایمیل سرور در اصفهان، برقراری ارتباط بین دفاتر در اصفهان، راه اندازی سانترال ویپ(VOIP) در اصفهان ،راه اندازی شبکه داخلی در اصفهان ، راه اندازی سانترال تحت شبکه در اصفهان، راه اندازی ویپ در اصفهان، راه اندازی سانترال ویپ(VOIP) در اصفهان  خدمات ویپ در اصفهان ، راه اندازی ویپ در اصفهان ، برای ویپ چه امکاناتی نیاز است ، تجهیزات مورد نیاز ویپ ، نصب ویپ در اصفهان ، راه اندازی سانترال تحت شبکه در اصفهان ، VOIP در اصفهان ، راه اندازی VOIP در اصفهان ، ویپ چیست، تفاوت ویپ و سانترال قدیمی ، تفاوت سانترال تحت شبکه با سانترال قدیمی ،VOIP چیست ، پشتیبانی ویپ ، کدهای ویپ ، راه اندازی ویپ، خدمات ویپ در اصفهان ،امکانات ویپ ، امکانات VOIPو ... با ما در ارتباط باشید ...

کلید واژه: ر اه اندازی ویپ , راه اندازی  سانترال ویپ   , راه اندازی ویپ اصفهان ,  راه اندازی سانترال ویپ اصفهان ,  VOIP , ویپ , سانترال ویپ  , ویپ اصفهان ,  سانترال ویپ اصفهان ، ویپ چیست ، ویپ چگونه کار میکند